Produkcja i wykonanie fototapety na ścianę

Ogromnym powodzeniem cieszą się w dekorowaniu wnętrz fototapety. Są one dużo ciekawszym rozwiązaniem niż klasyczna tapeta z powtarzalnym, fikcyjnym wzorkiem. Fototapety na ścianę są hiperrealistyczne, przedstawiają dany krajobraz lub przedmiot z niezwykłą dbałością o szczegóły, ostrość i nasycenie kolorów. Abyśmy jednak byli zadowoleni z efektu – pozwólmy to zrobić profesjonalistom.

Jak się robi fototapety na ścianę
Fototapety nie uda się stworzyć domowymi sposobami na zwykłej drukarce. Potrzebne są do tego urządzenia do obsługi wielkich formatów. Podstawowym zadaniem jest stworzenie fotografii bardzo wysokiej jakości, odzwierciedlającej najdrobniejsze szczegóły i dostosowanie jej parametrów do urządzenia drukującego. Fototapety na ścianę o bardzo dużych powierzchniach tworzy się z kilku idealnie przyciętych pasów. Dzięki temu możliwe jest wykonanie fototapety o rozmiarach nawet kilkunastu metrów jednej z krawędzi pomimo fizycznego braku maszyn i papieru o takiej wielkości. Drukuje się je na specjalnych ploterach – drukarkach wielkoformatowych, które dają doskonały efekt jakości wydruku. Istotny jest wybór dobrej jakości farb, zapewniających wysycenie kolorów.

Realistyczne i trwałe fototapety od Galeria Plakatu
Plotery gwarantują za pomocą specjalnych farb doskonałą jakość kolorów. Trzeba je jednak utrwalić poprzez laminowanie. Laminat pozwala utwardzić powierzchnię fototapety i zabezpieczyć ją przed agresywnym wpływem promieniowania UV. Niszczy ono kolor i fototapeta w ciągu kilku miesięcy straciłaby swoje kolory. Przyklejanie tapet powinni się odbyć przez doświadczonych fachowców – zrobią to najbardziej precyzyjnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *